група "БАРВІНОК"

/Files/images/grupi/grupa_7/1.png

/Files/images/grupi/grupa_7/22.png

/Files/images/grupi/grupa_7/7-7.jpg

/Files/images/grupi/grupa_7/конс.jpg

Тиждень здоров’я дитини

З метою формування системи знань у дітей дошкільного віку про основи здоров’я в період з 03 по 07 квітня 2017 року було проведено Тиждень здоров’я дитини . Протягом Тижня для дошкільнят провели багато цікавих занять, конкурсів малюнків, лялькових театрів, екскурсій.

/Files/images/grupi/grupa_7/20170405_110023.jpg/Files/images/grupi/grupa_7/20170405_110029.jpg

"Здорові зуби - запорука здоров'я"

(консультація для батьків)

Попередити захворювання зубів допомагає правильний догляд за ротовою порожниною.

Карієс зубів – це патологічний процес, при якому відбувається осередкова демінералізація та розм’якшення твердих тканей зубів з наступним
утворенням дефекту у вигляді порожнини , яка з’являється після прорізування зубів.

Більше всього карієс уражує зуби у дітей.

Передчасне руйнування молочних та постійних зубів веде до неправильного формування зубно-щелепної системи і може привести до виникнення хронічних осередків інфекції, які, в свою чергу, можуть стати причиною таких грізних захворювань у дітей, як ревматизм та патологічне зміна серцево-судинної системи.

Що потрібно робити , щоб зберегти зуби білосніжними і здоровими ? Навіть трирічний малюк впевнено відповість : регулярно чистити ! Ще слід своєчасно відвідувати стоматолога ( перш за все , для раннього виявлення карієсу ) і їсти менше солодкого .

Батьки відіграють важливу роль у збереженні зубів дитини . Саме вони починають перший догляд за порожниною рота малюка . Дуже важливо підтримувати у малюка бажання доглядати за зубками .

Добра порада: якщо ви хочете порадувати дитину солодким, спечіть торт самостійно, а не купуйте магазинні вироби - шкоди буде менше, а користі більше.

Ні в якому разі не давайте дитині тільки м'яку їжу: каші, булочки, печиво, киселі.

Краще, якщо кожен прийом їжі дитина буде закінчувати твердої їжею: яблуком, морквою, твердої скоринкою хліба, що послужить очищенням зубів від м'якого нальоту, і буде сприяти формуванню прикусу.

Існує кілька важливих правил , без дотримання яких неможливо досягти позитивних результатів у такій важливій справі , як чищення зубів .

· Чистити зуби необхідно після кожного прийому їжі. Якщо це неможливо, то мінімум, до якого потрібно привчати дитину - це ранкова і вечірня процедури.

· Чистити зуби дитині, необхідно дуже обережно, не можна сильно натискати на зубну щітку, так як можна пошкодити ясна.

· Зуби необхідно чистити круговими рухами, не можна водити зубною щіткою по горизонталі з одного боку в інший, це так само може пошкодити ясна.

· Весь процес чищення зубів повинен займати не менше трьох хвилин. Щоб орієнтуватися в часі, купіть малюкові в ванну пісочний годинник.

· Чищення зубів потрібно проводити в одному і тому ж темпі і завжди починати з одного і того ж зубного ряду.

· Необхідно стежити за язиком дитини. Якщо на язиці з'явився білий наліт, його необхідно відчистити.

· Використовувати електричну зубну щітку, фахівці рекомендують не раніше того моменту, коли у дитини всі молочні зуби зміняться постійними, з більш міцною емаллю.

Опустіть його в розчин акварелі, або обваляйте в підфарбованому борошні. Тепер розжуйте гумку, а потім покатайте її на поверхні предмета. Частина забруднень з фарбою на неї збереться, але далеко не все: це легко перевірити, якщо слідом взяти щіточку з білою щетиною і спробувати очистити предмет експерименту. Тільки, використовуйте щітку яку не шкода, її щетина виявиться сильно забарвленою!

Наступна умова - наявність в раціоні харчування продуктів багатих речовинами необхідними для здорового стану емалі і тканини зубів. До таких відносяться:

Сирі овочі, фрукти, свіжі соки;

Злакові продукти - хліб, вівсяне і інше несолодке печиво, різноманітні каші (Тільки натуральні, а не швидкого приготування з «ароматизаторами, ідентичними натуральним»);

Молоко і його похідні - сметана, сир, йогурт (краще знежирений);

М'ясо (знову ж натуральне, а не напівфабрикати!) - Яловичина, нежирна свинина, птиця;

Горіхи.

Не слід зловживати соусами, приправами, кондитерськими виробами.

Дитячі зуби займають певний простір в роті і рано втрачений зуб може привести до того, що постійний зуб який змінює його виростить кривий. У віці від 6 до 12-13 років на місце дитячим зубам приходять постійні. Оскільки процес зміни зубів йде поступово, підтримання чистоти всіх зубів має важливе значення. Інфіковані молочні зуби, можуть стати причиною раннього захворювання постійних зубів. Крім того більші постійні зуби виростають поруч з більш дрібними, в результаті виникає багато нерівностей і ділянок де можуть скупчуватися залишки їжі. Тому важливо, щоб діти чистили зуби два рази на день, з використанням пасти зі фтором. Батькам слід контролювати як дитина чистить зуби, допомагати йому чистити ті ділянки зубів, які він пропустив.

До 3 - 4 років дитина повинна навчиться чистити зуби самостійно. Хоча бувають діти, яким потрібна ваша допомога і в більш пізньому віці. Чистіть зуби разом з дитиною. Спільні процедури чищення зубів служать хорошим прикладом і допомагають навчиться дитині шляхом спостереження за вашими діями. Не забувайте хвалити малюка, після того як його зубки стали чистими.

Однак на жаль статистичні дані стверджують, що велика частина дітей мають ті, чи інші проблеми з зубами. Вся справа в тому що малюки просто не вміють чистити зуби. Кілька рухів зубною щіткою які вони роблять вранці, і ввечері, дуже важко назвати чищенням.

· Чистити зуби необхідно після кожного прийому їжі. Якщо це неможливо, то мінімум, до якого потрібно привчати дитину - це ранкова і вечірня процедури.

Використовуйте маленьку (як горошина) крапельку дитячої зубної пасти з фтором. Чому саме такої пасти? Фтористі з'єднання зміцнюють емаль зубів і запобігають утворенню порожнин. Крім цього можна порадити лікування фтористими сполуками в кабінеті лікаря-стоматолога. Стоматолог може також допомогти запобігти руйнуванню зубів застосувавши спеціальні пломбувальні матеріали, якими заповнюють поглиблення (фісури) на жувальних поверхнях зубів, де порожнини утворюються найчастіше.

- Стежте щоб дитина випльовував залишки зубної пасти і ретельно полоскала рот.

- Не дозволяйте дітям користуватися чужими зубними щітками.

- Зуби дитині треба чистити щітками з дуже м'якою щетиною, яка спеціально розроблена для дітей. В даний час багато щіток мають цікавий дизайн, щоб залучити дитину.

- Переконайтеся що вибираєте розмір щітки з урахуванням віку вашої дитини.

Перший візит дитини до стоматолога має відбутися в період між прорізуванням першого зуба і святкуванням першого дня народження дитини.

- Коли зуби у дітей вже стикаються можна чистити зуби зубною ниткою. Спочатку чистите дитині зубки ниткою самі. Контроль за цією процедурою батьки повинні здійснювати, щонайменше до 10 років. Не забувайте хвалити дитину за гарну чистку зубів.

- Міняйте зубну щітку дитини кожні три місяці або раніше якщо на щітці з'явилися ознаки зносу.

Грамотно організований прийом їжі, з ретельним підбором відповідних продуктів, є основою білосніжної усмішки ваших синів і дочок в майбутньому.

Перший аспект правильного харчування - його регулярність і відсутність «перекусів». Само по собі зменшення в раціоні дитини солодких продуктів нічого не дасть, якщо малюк буде з'їдати не сім, а три цукерки, без наступної чистки зубів. Страшний не сам цукор, а те, що він зберігається на поверхні зуба на час, достатній для того щоб бактерії , які постійно «живуть» в порожнині рота встигли ферментувати руйнуючи емаль.

Жувальна гумка, настільки активно рекламована, належного ефекту не дає. Не вірите? Проведіть простий експеримент: візьміть будь-який предмет зі злегка рифленою поверхнею, що імітує зубний ряд.

/Files/images/grupi/grupa_7/a8e1b4982f50dd69f0990f2924cedf8c.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi