ПЛАН РОБОТИ

Щодо формування знань і практичних умінь під час екстремальних ситуацій.

Зміст роботи термін Форма провед відповід
Що треба знати про тероризм. Хто такий терорист. мета : дати дітям поняття про соціальне явище тероризм , терористів та їх протиправні дії. Вересень Бесіда Вихователь
Безпека дітей : як поводитися під час терористичної загрози Мета: дати основи безпечної поведінки у різних видах терактів. Жовтень Презентація Вихователь Представник МЧС
Ми проти тероризму Мета: сформувати у дітей бережне відношеннядосвого здоров’я,закріпити правила безпечної поведінки під час загрози теракту. Листопад Заняття Вихов.-методист Творча група
Виготовлення «Абетка безпеки під час терористичної загрози» Оформлення методичних розробок (план роботи, консультації, пам’ятки, методичні рекомендації) Мета: наочно змоделювати ситуації терористичної загрози, закріпити основні правила поведінки. Листопад макет Вихователь Мед.сестра
Живи у мирі і злагоді з усіма Мета: вчити дітей бачити навколишній світ у його багатогранності ,вміти толерантно ставитися до інших людей Грудень Профілакт. заняття Творча група
Вправа «Подаруємо посмішку всім», «Скажи комплімент», «Клубочок дружби» Січень Інтегроване заняття Практ психол Муз.керівник
«Захистимо права дітей» Мета: запобігати порушенню прав дитини, навчати педагогів і батьків гуманістичним стратегіям виховання. Лютий с/р гра Практ.психолог
Виготовлення листівки «Моєму другові на день народження » Березень розглядання ілюстрацій Вихователі, батьки
«Юні рятувальники» Мета : Розширювати уявлення дітей про гуманну спрямованість роботи рятувальників , їх високу професійність і мобільність в надзвичайних ситуаціях. А.А.Ильичева «Большая энциклопедия выживания в экстремальных ситуациях». Квітень травень практичні «уроки» Вихователі Муз.керівники
Робота з макетом «Абетка безпеки під час терористичної загрози» Мета : поглибити знання дітей про правила безпечної поведінки у разі терористичної загрози, закріпити практичні навички поводження в екстремальних ситуаціях. вихователі

ШІСТЬ ПОРАД, ЯКІ НЕОБХІДНО ПАМ'ЯТАТИ!

  • Лихо не триватиме дуже довго, скоро все буде нормально.
  • Якщо ви довго не можете повернутися додому, знайдіть собі якесь заняття. Думайте про те, що на новому місці ви знайдете нових друзів, і скоро все буде добре.
  • Якщо вам страшно, попросіть батьків або інших дорослих допомогти. Вони пояснять, що відбувається, і обов'язково допоможуть. Не бійтеся задавати такі питання, як "як довго ми будемо перебувати в притулок", "коли ми знову підемо в школу".
  • Якщо ви будете запам'ятовувати або записувати, що ви відчуваєте, чи малювати картинки про те, що з вами відбувається, це може вам допомогти. Знайте, що якщо ви плачете, нічого поганого в цьому немає. Але пам'ятайте, що все обов'язково налагодиться!
  • Ваша допомога може знадобитися. Діти будь-якого віку можуть допомагати в біді: наприклад, якщо ви перебуваєте у сховищі , можете сидіти з іншими дітьми, мити підлогу або допомагати готувати їжу.

/Files/images/ь.jpg

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ТЕРОРИЗМ

Тероризм - це одне з найстрашніших злочинів. Злочинці чинять його, щоб досягти своїх підступних цілей. Для цього вони нагнітають страх у суспільстві і здійснюють насильство над людьми. Всі терористи - злочинці, і після того, як вони потрапляють до рук правоохоронців, їх засуджують.

Тероризм — суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства, шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади, або вчиненні інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей, або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення своїх цілей.

Терористичний акт — злочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій.

Пам’ятати про те, що ми живемо в епоху тероризму - це означає налаштувати себе, свою свідомість і поведінку у відповідне русло: сприйняття оточуючого середовища, відношення до того, що відбувається, і до поведінки в житті. Це означає, що необхідно знати напам’ять не тільки “101”,”102”,”103”.

Це означає, що необхідно заздалегідь знати, куди бігти і що робити у критичній ситуації.

Це означає, що потрібно тримати документи і гроші, предмети першої необхідності в доступному місці, так щоб при необхідності не витрачати багато часу на їх пошуки.

Досвід різних країн і народів показує: якщо люди пам’ятають про те, що в житті існує тероризм і терористи, їх поведінка ніби сама автоматично підлаштовується під потенційну загрозу. Тоді люди самі стають більш уважними, обережними, спостережливими. Мова в жодному разі не йде про паніку, про постійний страх, з яким жити неможливо. Дисциплінуючи себе і навколишнє середовище, люди добиваються того, що терорист стає більш помітним на такому фоні, адже він завжди порушує ті чи інші норми суспільного життя: чи злочинець несе в руках щось незвичне, велике і запаковане у щось невідповідне, чи кармани у нього занадто відтопирюються, чи він залазить під чужий автомобіль, що стоїть у вашому дворі і підозріло довго возиться там, чи веде себе неадекватно. Терористи можуть встановити вибухові пристрої у самих непередбачених місцях: на дорогах, в будинках, на транспорті, у громадських місцях, автомобілях. На сьогоднішній день можуть використовуватися вибухові пристрої, замасковані під будь-які предмети.

Пам’ятайте: як правило, терористи – чужаки, прийшлі люди, сторонні у вашому місті. Свої рідко стануть висаджувати у повітря будинки, у яких, можливо, живуть їх власні родичі. Чужа ж людина завжди помітна. Вона не знає, де знаходяться усім відомі місця, розпитує дорогу, іноді цікавиться тим, що для нормальної людини давно відоме і звичне. Ви, наприклад, знаєте, де знаходиться найближче відділення поліції? Або знаєте, або вам і знати цього не треба. А ось терористу це украй необхідне знати, для того щоб унебезпечити себе від оперативних співробітників. Отже придивіться уважніше до людини, яка цікавиться, де ж тут поліція Запитайте, навіщо це йому знадобилося. І подивіться, як він реагуватиме. Якщо щось покажеться вам підозрілим, дивним або просто незрозумілим, знайдіть спосіб сповістити про це співробітників поліції або зателефонуйте за номером 102. Спробуйте добре запам’ятати зовнішні прикмети людини, що викликала у вас підозру, щоб детально описати його співробітникам поліції. Не намагайтеся організовувати стеження за підозрілою людиною, це повинні робити фахівці. Сучасний тероризм - це вже не розрізнені індивідуальні дії, а серії різноманітних терористичних акцій, спрямованих проти широкого кола осіб та об'єктів, ретельно підготовлені і здійснювані в основному кваліфікованими кадрами і добре організовані-то угрупованнями. В останні роки тероризм став особливо витончений і безжалісний. Вибухи в публічних місцях: поїздах, на вокзалах, ресторанах; викрадення державних діячів, дипломатів, партійних лідерів; вбивства, пограбування, захоплення державних установ, посольств, літаків. Виникають нові небачені раніше напрямки тероризму: повітряний, ядерний, біологічний, екологічний та інформаційний.

В Україні профілактика тероризму та боротьба з його проявами здійснюється на підставі Закону України "Про боротьбу з тероризмом" від 20 березня 2003 року. Даним Законом визначені основні терміни (тероризм, терористичний акт, терористична діяльність, міжнародний тероризм, терористична організація, антитерористична операція тощо), правові основи та основні принципи боротьби з проявами тероризму. Визначено, що основними правовими засадами боротьби з тероризмом є Конституція України, Кримінальний кодекс України, закони України, Конвенція про боротьбу з тероризмом ,1977р., Міжнародна конвенція про боротьбу з бомбовим тероризмом, 1997 p., Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, 1999 p., інші міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, укази і розпорядження Президента України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, а також інші нормативно-правові акти, що приймаються на виконання законів України. Координацію діяльності суб'єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

Якщо вами виявлено вибухонебезпечний предмет

Побачивши вибухонебезпечний предмет (гранату, снаряд, бомбу и т. Ін.), не підходьте близько до нього, покличте людей та попросіть терміново повідомити про знахідку у міліцію. Не дозволяйте випадковим людям торкатися небезпечного предмету або намагатися знешкодити його .

Здійснюючи поїздки у громадському транспорті звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки, іграшки та предмети, у яких можуть знаходитись саморобні вибухонебезпечні пристрої.

Терміново повідомте про це водію.

Не відкривайте їх, не чіпайте руками, попередьте людей про небезпеку.

Заходячи у під’їзд, звертайте увагу на сторонніх людей и невідомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій у будівлі закладають у підвалах, на перших поверхах, під сходами. Будьте уважні та обережні. Якщо стався вибух!

Пересувайтесь обережно, не чіпайте пошкоджені конструкції та оголений дріт.

У пошкодженому приміщенні із-за небезпеки вибуху газу не можна користуватися відкритим вогнем.

При задимленні захистіть органи дихання мокрим рушником.

Дійте у відповідності з наказами посадових осіб

/Files/images/1......jpg

/Files/images/1.....jpgПам'ятка

Якщо вас завалило уламками стін

Намагайтеся не панікувати, дихайте глибоко и рівно, приготуйтеся терпіти голод и спрагу. Голосом і стуком привертайте увагу людей. Якщо ви знаходитесь глибоко під поверхнею землі, пересувайте вліво вправо будь-який металевий предмет (кільце, ключі и т. ін.) для знаходження вас металодетектором. Якщо простір поруч з вами відносно вільний, не запалюйте сірники, свічки, бережіть кисень. Якщо у вас є можливість, закріпіть стелю та чекайте на допомогу.

При перебуванні у місцях масових скупчень людей

В умовах перебуванні у місцях масових скупчень людей необхідно дотримуватись основних правил поведінки, які забезпечать вашу особисту безпеку, допоможуть зберегти здоров’я, психічний стан та життя. Під час проведення масових заходів найбільш вірогідними є нещасні випадки та травми пов‘язані з штовханням великою кількістю людей Якщо людина переміщується в середині масового скупчення людей, він втрачає свободу маневру і відчуває на собі ефект «воронки». При штовханні, при знаходженні у натовпі, велику загрозу життю становлять колони, скляні вітрини.По можливості їх треба уникати. Ніколи не піддавайтеся спокусам. Не піднімайте залишену кимось, нібито випадково, красиву авторучку, запальничку, пачку цигарок. Не підбирайте нічого привабливого – особливо в яскравій упаковці. Повірте старій англійській приказці – безкоштовний сир буває тільки у мишоловці.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!Те, що нам здається «забутим» або «втраченим» дуже часто виявляється просто спеціально для вас підкинутим. У світі давно відомі численні випадки мінування таких предметів терористами. Більш того, саме вони часто спеціально начиняються вибухівкою. Такі міни-пастки розраховані, перш за все, на нетямущих дітей.

Як же врятуватись у місцях масового скупчення людей Головні чинники небезпеки – це обмежений простір та скупченість неорганізованих людей. Детонатором, який перетворює мирних людей у агресивних є паніка, яку викликає стихійне лихо, масове невдоволення тощо. Закон, який панує у цей момент - «підлеглість кожного всім».

Що треба робити?

Не піддаватися емоційним проявам оточуючих осіб (заклики, істеричні прояви тощо);

Намагайтеся не перейматися масовим психозом;

Якщо «заводитесь» , треба озирнутись навкруги, головне - не втратити здоровий глузд;

Контролюйте обстановку та стан людей, які знаходяться поруч з вами;

Шукайте людей, які не піддалися паніці, і мають здоровий глузд. Намагайтесь наблизитись до них.

Дії при давці у великій юрбі людей

Приборкайте свій страх!!!

Якщо Ви потрапили у лаву «воронки» великого скупчення людей, позбавтесь від усіх ріжучих та колючих предметів, виступаючих із кишень. Необхідно зняти окуляри, зняти з шиї косинки, намиста, міцні срібні та золоті ланцюжки, заплічні сумки. Не вступайте у конфліктні стосунки з людьми. Намітьте можливий шлях вашого виходу з великого скупчення людей і притримуйтесь його; При виникненні стрілянини не проявляйте непотрібної цікавості та по можливості залиште небезпечне місце. Якщо ви опинились у зоні вогню, то слід негайно лягти на землю, закривши голову руками. Доки ведеться вогонь не робіть спроб піднятися або перебігти у інше місце. При появі військової техніки (бронетранспортерів, танків тощо) не підходьте до них, пам’ятайте що у їх водіїв обмежене поле зору. При спілкуванні з озброєними людьми (представниками правоохоронних органів, військових формувань, загонів самооборони тощо) не провокуйте конфліктні ситуації, виконуйте їх розпорядження.

/Files/images/1....jpg

Кiлькiсть переглядiв: 231

Коментарi