Історія дошкільного навчального закладу

05.05. 1968 гостинно розкрив свої двері для малюків дошкільний навчальний заклад №30 «Світлячок», який знаходиться за адресою м.Мелітополь, вул. Горького 92.

Належав заклад заводу Автокольорлит і був підпорядкований Міністерству автомобільної промисловості.

Дітей було дуже багато, понад 350 малюків розміщувалося в 12 групах. Працювало 4 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку. У закладі працювало три групи цілодобового перебування дітей./Files/images/1.jpgПершу організаційну виробничу нараду проводить завідувач Замкова О.А.

/Files/images/2.jpg

Залунали дитячі голоси. Першими вихователями дошкільного закладу стали Донцова І.Є.Матвієнко З.Ф,Шастіна Л.Ю, Супорт Т.П, Зімбергліт Г.М., Лушнікова Л.В., музичними керівниками Усачова Л.Д., Мултих Н.М.

/Files/images/3.jpgПерший склад колективу 1968р

/Files/images/4.jpgПерше засідання педагогічної ради проводить завідувач Замкова О.А. (травень 1968 р)

/Files/images/7.jpg/Files/images/clip_image002.jpg

/Files/images/6.jpgПерший набір вихованців дошкільного закладу 1968 р

Пріоритетом в роботі дошкільного закладу визначено збереження і забезпечення фізичного здоров’я дітей, розумовий та художньо – естетичний розвиток, підготовка дітей до школи, трудове та патріотичне виховання.

Частими гостями у дошкільному закладі були ветерани заводу.

В 1979 році дошкільний заклад очолила Лушнікова Л.В, вихователем- методистом призначена Гришенко В.Г./Files/images/8.jpgЗавідувач Лушникова Л.В., вихователь –методист Гришенко В.Г.

Педагогічний колектив поповнився молодими педагогами Хасенко Н.М., Ковальчук М.В, Алексєєва Н.П., Баранова Т.О.,Стребкова Т.В., Селюк Н.М./Files/images/9.jpgВ дошкільному закладі були створені всі умови для навчання і виховання дітей. 1980 р.

/Files/images/10.jpg

В 1991 дошкільний заклад очолила Скалозуб Світлана Миколаївна, яка ось уже понад 20 років є його незмінним керівником.

Під її керівництвом педагогічний колектив опановує нові підходи в вихованні і навчанні дітей, відкриває нові шляхи в розвитку дошкільного закладу.

У 1995 р дошкільний заклад переведений в систему міського відділу освіти

/Files/images/11.jpg

На цей період у дошкільному закладі склався сильний, творчий колектив. Змінився педагогічний склад, на зміну прийшла молодь Скоробогата Г.В.Гриценко Т. М, Маєвська Л Ж, Рибак О А, Караковська Л.Ж, Рам*янова О.Л., Коровай В.Ю., Коноваленко О.М., яка внесла в колектив свіжий подих, нові підходи в роботі.

Дошкільний заклад бере участь в конкурсі «Вихователь року -98» - вихователь Алексєєва Н.П. займає ІІІ місце, у 2001р Скоробогата Г.В займає ІІ місце в конкурсі « Вихователь року- 2001р».

Пройшли роки.

Багато що змінилося в роботі дошкільного закладу, він набув статус комбінованого типу, розширився спектр освітніх послуг, запровадив додаткові послуги . Ми маємо герб, девіз, прапор, емблему, які інформують про індивідуальність дошкільного закладу.

Змінився колектив. У 2002 р вихователем – методистом була призначена Глушак Т.С., прийшла сучасна молодь: Овсяннікова Г.К, Нижник Т.О , Маринова В.І., Писаренко Т.М, Біла І.М., Божко Ю.Г., яка започаткувала нові підходи у виховання і навчанні дітей. Багато зусиль ми докладаємо у формуванні позитивного іміджу серед батьків, шкіл міста , громадських організацій.

Цьому сприяє створена команда однодумців, які мають достатній професійний рівень, дружня , довірлива атмосфера педагогів і батьків що сприяє партнерству і взаємоповазі.

Але одне зосталося незмінним в роботі педагогів – любов до дітей.

Девіз педагогів дошкільного закладу: «Дитинство – це ранок життя і наша мета зробити його щасливим».

На сьогоднішній день це теплий , затишний дошкільний заклад. Кількість дітей, яка відвідує дошкільний заклад сьогодні понад 310.У закладі працюють 12 груп : стабільно функціонують 2 групи раннього віку, кількість інших груп визначається віковим контингентом дітей. Колектив зберігає свої традиції:

До сьогоднішнього дня збереглася добра традиція запрошувати на свято до Дня Перемоги ветеранів . Ми дбаємо, щоб діти знали і не забували свою історію, з повагою і пошаною відносилися до тих, хто пройшов лихоліття війни./Files/images/12.jpgВетерани Великої вітчизняної війни в гостях у дітей Резнік К.В. та Іванова Т.І.

Ми навчили дітей любити свою Україну, знати і берегти традиції українського народу. Традиційно восени в дошкільному закладі проходять козачі розваги, змагання, вікторини.

/Files/images/13.jpgУ веселому танку закружляють козаки

Нашими друзями і помічниками багато років є педагоги спортивної та музичної школи. Заняття з шахів і шашок допомагають дітям опановувати ази інтелектуальних ігор. Ми пишаємося нашими випускниками Вестою Синенко, Іваном Яшним, які досягли значних успіхів. Перші свої перемоги вони отримали в стінах дошкільного закладу.

Педагогічний колектив дошкільного закладу постійно і динамічно розвивається. Педагоги колективу вчаться, опановують сучасні технології, розширюють інформаційний простір, інтегрують отримані знання, уміння і навички в професійну діяльність, що стало запорукою активної участі колективу у методичній роботі міста і області.

/Files/images/16.jpgВивчаємо Базовий компонент.

/Files/images/17.jpgТренінг «Емоційний комфорт дитини»

У конкурсі «Вихователь року - 2013» на міському і обласному етапі переможцем стала молодий, творчий вихователь Овсяннікова Г.К. На високому рівні оцінено її внесок в розбудову освітнього процесу дошкільного закладу. Матеріали досвіду педагога щодо навчання дітей англійської мови були представлені для участі у Всеукраїнському конкурсі «Вихователь року 2013».

/Files/images/18.jpgПереможець конкурсу «Вихователь року 2013» Овсяннікова Г.К.

Авторський матеріал вчителя –логопеда Коровай В.Ю. щодо збагачення лексики дітей неологізмами представлено на обласну педагогічну виставку авторських інноваційних розробок «Інноваційні технології навчання та виховання у ДНЗ компенсую чого та санаторного типу», де отримав сертифікат.

Колектив дошкільного закладу взяв участь у обласній виставці «Освіта Запорізького краю – 2014», де представлений матеріали досвіду вчителя – логопеда Коровай В.Ю. за проблемою: ««Оволодіння неологізмами як ресурсом мобільного діалогу дошкільників з сучасним світом», отримав схвальну оцінку колег.

/Files/images/19.jpgУчасниця виставки інноваційних технологій та виставки «Освіта Запорізького краю 2014» Коровай В.Ю.

Педагоги закладу активні учасники міських методичних об’єднань, творчих груп,обласних семінарів.

Все це свідчить про повноцінне творче життя дошкільного закладу, про наші успіхи і досягнення, які пов’язані з відповідальною і копіткою працею педагогів – ветеранів і молоді.

Проходять роки, діти виростають, з пошаною згадують своїх перших вихователів і приводять до них уже своїх дітей і навіть онуків. Тому історія дошкільного закладу продовжується.

Кiлькiсть переглядiв: 371

Коментарi