• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Вчимося жити разом

Дошкільний навчальний заклад №30 «Світлячок» є одним із базових дошкільних закладів у впровадженні проекту «Вчимося жити разом», який реалізується з Громадською організацією Дитячий фонд "Здоров'я через освіту" спільно з Європейським Союзом та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у рамках ініціативи Європейського Союзу "Діти світу". Лист Міністерства освіти і науки України від 22.08.2016 №2 / 2-14-1605-16 "Про реалізацію проекту "Вчимося жити разом" у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах в 2016 р.

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок4.PNG

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок5.PNG

У форматі проекту розроблено заходи, метою яких є сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків зі сходу України через розвиток життєвих навичок розбудови миру і активного громадянствата надання психологічної та соціальноїпідтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні.

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок6.PNG

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок.PNG

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок1.PNG /Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок3.PNG

Формами впровадження компонентів проекту передбачаються тренінгові курси розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах, а також тренінги для педагогів з методики викладання розроблених курсів та створення у навчальному закладі сприятливої психологічної атмосфери для дітей, переміщених із зони конфлікту.

Координатор проекту (дошкільна освіта) - Байєр Ольга Миколаївна, завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО, кандидат психологічних наук, доцент, член Асоціації психолінґвістів України.

Новогодняя гирлянда
З 18 жовтня по 20 жовтня 2016р у м.Мелітополі відбувся семінар-тренінг з методики викладання курсів «Вчимося жити разом», активним слухачем і учасником стала вихователь Чумак О.М., яка є відповідальною за впровадження проекту «Вчимося жити разом» в дошкільному закладі.

Світлячок Мелітополь

Чумак О.М. навчає педагогів дошкільного закладу основам проекту "Вчимося жити разом"
До реалізації проекту залучено 169 дітей (74 дитини середнього віку, 95 дітей старшого дошкільного віку),педагоги,батьки.
Заняття проводяться за парціальною програмою з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6–7 років «Вчимося жити разом» (автор Т.Піроженко,О.Хартман)

Запропонована програма відображає накопичений досвід українського дошкілля щодо розв’язання проблем соціально-морального, комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку. Водночас ця програма робить новий акцент на посиленні змісту, форм, методів і прийомів психолого-педагогічної роботи з дітьми та батьками вихованців в умовах гнучкого реагування на сучасні соціокультурні виклики та запити суспільства. Вона орієнтована на утвердження в житті дитини загальнолюдських і національних цінностей.

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/Снимок т.PNG

Програмою передбачено формування у дитини дошкільного віку основної компетентності – вміння взаємодіяти, співпрацювати, розуміти, самореалізовуватися в соціумі серед ровесників, молодших і старших за віком людей.

Програма містить чотири змістові напрями, кожний з яких може бути реалізований послідовно або одночасно.

Перший змістовий напрям –

Програма містить чотири змістові напрями, кожний з яких може бути реалізований послідовно або одночасно.

Перший змістовий напрям – «Простір, дружній до дитини».

Мета: створення середовища, що сприяє розвитку довіри та почуття безпеки.

Другий змістовий напрям – «Я та інші люди».

Мета: організація цілеспрямованих форм навчально-виховної роботи фахівців дошкільного закладу з дітьми 5-го, 6–7-го років життя з метою збагачення та розширення знань етичного спрямування.

Третій змістовий напрям – «У злагоді та радощах творимо добрі справи».

Мета: організація самодіяльних форм взаємодії дорослих із дітьми 5-го та 6–7-го років життя, спрямована на розширення досвіду спілкування з різними групами людей

Четвертий змістовий напрям – «Ми поруч із тобою».

Мета: організація індивідуальної психологічної роботи фахівців (практичний психолог, психотерапевт, педіатр та ін.) з дітьми, котрі потребують супроводу та підтримки особистісного розвитку, мають прояви поведінкових розладів, страхів, агресії.

З 08.11.2016р. Чумак Олена Михайлівна провела 8 навчальних занять за програмою «Вчимося жити разом» для дітей середнього (4) та старшого (4) дошкільного віку. Заняття змістовні, розвиваючі, навчальні, динамічні. На заняттях були присутні вихователь-методист, практичний психолог, вихователі.Розовые завитушки
В кожній віковій групі проведено по 4 комплексно-розвивальних заняття

Середня група

Дружні діти — мов квіти.

Мета: Формувати уявлення дітей про важливість дружнього ставлення до оточуючих, способи толерантної взаємодії. Вчити розуміти змістказки, оцінювати поведінку героїв, виховувати доброзичливість. Розширювати та закріплювати знання про квіти України, кольори. Розвивати мовлення та вміння висловлювати свої думки.казки, оцінювати поведінку героїв, виховувати доброзичливість. Розширювати та закріплювати знання про квіти України, кольори. Розвивати мовлення та вміння висловлювати свої думки.

  • дитячий садок Світлячок

Ввічливі слова творять дива.

· Мета:

  • Учити дітей вживати слова вітання та подяки, проявляти співчуття, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість, формувати уявлення дітей про важливістьтолерантної взаємодії.

· Разом об’єднатися — веселіше гратися.

· Мета:

  • У процесі гри формувати в дітей навички спільної діяльності, прищеплювати бажання перебувати в колективі та розвивати здібність до співпраці, посилювати відчуття згуртованості в групі.

/Files/images/_ (34).jpg

Дерево добра.

  • Мета: Формувати в дітей уявлення про толерантність як уміння робити хороші, добрі вчинки. Виховувати в дітях дружні взаємини, вміння і бажання прийти на допомогу дорослим і одноліткам.

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/SAM_1651.JPG Мелітополь

Вихователь Чумак О.М. проводить заняття з циклу «Вчимося жити разом» з дітьми середньої групи №7 "Дружні діти - мов квіти"

Старша група

· Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні.

· Міст миру.

· Усім допомагати — вірних друзів мати.

· Кожна дитина — як у намисті перлина.

Виготовили: добірку «Ввічливі слова», дидактичну гру « Як допомогти казковим героям», макет «Дерево добрих справ».

/Files/images/metodist/SAM_2064.JPG

/Files/images/metodist/vchimosya_jiti_razom/SAM_2062.JPG


Заняття проходять у формі гри, де гра змінюється цікавими завданнями. Малята отримують корисну інформацію, включаються в активну роботу, виконуючи творчі завдання - і все це заради спільної дружби. За грою вони не помічають як отримують нові знання та навички, які допоможуть їм адаптуватися у соціумі, налагодити стосунки з однолітками, пізнати себе.

дитячий садок Світлячокдитячий садок Світлячок

При проведенні занять враховувалися методичні рекомендації щодо організації занять

/Files/images/особливості.PNG

/Files/images/заняття.PNG

линеечка украшенная розами

Світлячок

Кiлькiсть переглядiв: 428

Коментарi